Když se z podlah kouří…

Když se z podlah kouří…

Pokud ladíte svoje bydlení do teplých přírodních tónů, při výběru dřevěné podlahy se určitě poohlédněte po úpravě zvané kouřování.

Díky ní se dřevu dostává výjimečného zbarvení, kterého je dosaženo pomocí přírodní látky tanin, obsažené v buňkách dřeva. „Speciální technika okuřování dřevo probarví do hnědého odstínu, jehož intenzita záleží na obsahu zmiňované třísloviny. Různé odstíny dřeva se tak odvíjí od toho, z jaké části kmene je nebo v jaké nadmořské výšce vyrostlo,“ zmiňuje pan Jaromír Kajan, odborník ze společnosti Stilparkett, která se nechává při výrobě podlah inspirovat italskými trendy. Reakcí taninu se dřevina zbarví nejen na jeho povrchu, ale ve všech pórech, tedy i do hloubky. Teprve po této úpravě se na povrch nanáší olej či lak. Výborným doplňkem efektu kouře je decapé tónující vlákna dřeva v kontrastu s ostatní plochou. Například kouř v kombinace s bílým decapé promění dřevěné selské prkno ve stylový luxus, jehož dílnou je především příroda.


STILPARKETT, s.r.o.

Společnost STILPARKETT se zaměřuje na výrobu a dovoz třívrstvých dřevěných podlah a má dlouhodobé zkušenosti z italského trhu, které přenáší na český a slovenský trh. Její nabídku tvoří podlahy nejvyšší kvality s dokonale propracovaným designem. Povrchy jsou upraveny oleji a laky dle nejmodernějších trendů včetně speciálních povrchů kartáčování, katrování či ručního hoblování. Od roku 2008 je výhradním zástupcem italského výrobce luxusních podlah GAZZOTTI, a to jak pro tuzemský, tak i pro slovenský trh. Svým zákazníkům nabízí možnost zhlédnout dřevěné podlahy ve značkových prodejnách v Praze, Přerově a Zlíně. Bližší informace na www.stilparkett.cz.